Eğitmenler

Seda Acar 

Yeditepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar Etkinlik Yöneticisi olarak konser/festival, kurumsal, fuar ve reklam sektörlerinde çalıştım. 2014 yılında oğlum Ali’nin doğumu ile çalışma hayatına ara verdim. Bu süreçte P4C (Çocuklar için Felsefe) ile tanıştım. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nde eğitmen eğitimini tamamlayarak, uluslararası Pearson onaylı ‘Uzman Eğitmen’ sertifikası aldım ve özgür bir nesil için uzun zamandır planladığım Mini Filozofi‘yi hayata geçirdim.

Ardından, maddi, sosyal ve kültürel yönden sıkıntı yaşayan çocukları ve toplulukları daha iyi tanıyıp, anlayıp ve problemlerini çözmelerinde onlara “Çocuklar için Felsefe” yaklaşımıyla yardımcı olabilmek adına, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünü tamamladım.

Özellikle çocuklarla, hemen hemen her konuda felsefe yapmayı, tartışmayı, çocuk akıllarıyla hiç de çocukça olmayan cesur ve özgür fikirlerine şaşırmayı çok seviyorum ve keyif alıyorum. Bu sebeple, hem Çocuklar için Felsefe’nin (P4C’nin) Türkiye’de gelişmesine katkıda bulunmak istiyorum, hem de uzun yıllar bu alanda çalışmayı hedefliyorum.

seda@minifilozofi.com

 

Verdiğim Hizmetler Nelerdir?

P4C Atölyeleri: Çocuklara ve yetişkinlere özel hazırlanan farklı programlarla istek ve ihtiyaçları karşılayacak P4C atölyeleri organize ediyorum.
Okullarda P4C Dersi: Okullardan gelen taleplere göre P4C’yi programlı ders ya da kulüp/ atölye çalışması olarak uyguluyorum.
Şirketlerde P4C Atölyeleri: Şirketlerin ihtiyaçlarını yetkili departmanlarla belirleyip, çalışanların ihtiyaçlarına göre atölyeler düzenliyorum.